Menu
Your Cart

Розширювальні баки для геліосистем

Бренд: WATTS Модель: 41739
Приєднувальна арматура   WATTS KAV 3/4 ( артикул 10017947 ) призначена для установки перед розширювальним баком, що дає можливість демонтувати ємність для обслуговування або заміни без спорожнення системи. Також є можливість опечатати кран і запобігти несанкціонованому доступу до розширювально..
630.08 грн.
Бренд: AQUASYSTEM Модель: 811
Aquasystem VS-12 - закритий розширювальний бак для опалення, водопостачання призначений для роботи в системах опалення, гарячого водопостачання. Обсяг 12 літрів. У бачках Aquasystem VS-12 використовується мембрана EPDM-HT з робочою температурою до + 140 ℃, дозволений контакт з питною водою. Вироб..
806.40 грн.
Бренд: AQUASYSTEM Модель: 812
Aquasystem VS-18 - закритий розширювальний бак для опалення, водопостачання призначений для роботи в системах опалення, гарячого водопостачання. Обсяг 18 літрів. У бачках Aquasystem VS-18 використовується мембрана EPDM-HT з робочою температурою до + 140 ℃, дозволений контакт з питною водою. Вироб..
928.00 грн.
Бренд: AQUASYSTEM Модель: 813
Aquasystem VS-24 - закритий розширювальний бак для опалення, водопостачання призначений для роботи в системах опалення, гарячого водопостачання. Обсяг 24 літрів. У бачках Aquasystem VS-24 використовується мембрана EPDM-HT з робочою температурою до + 140 ℃, дозволений контакт з питною водою. Вироб..
1 033.28 грн.
Бренд: AQUASYSTEM Модель: 810
Aquasystem VS-8 - закритий розширювальний бак для опалення, водопостачання призначений для роботи в системах опалення, гарячого водопостачання. Обсяг 8 літрів. У бачках Aquasystem VS-8 використовується мембрана EPDM-HT з робочою температурою до + 140 ℃, дозволений контакт з питною водою. Вироби п..
732.16 грн.
Бренд: AQUASYSTEM Модель: 818
Aquasystem VSV-100 - закритий розширювальний бак для опалення, водопостачання призначений для роботи в системах опалення, гарячого водопостачання. Обсяг 100 літрів. У бачках Aquasystem VSV-100 використовується мембрана EPDM-HT з робочою температурою до + 140 ℃, дозволений контакт з питною водою. ..
3 315.20 грн.
Бренд: AQUASYSTEM Модель: 819
Aquasystem VSV-150 - закритий розширювальний бак для опалення, водопостачання призначений для роботи в системах опалення, гарячого водопостачання. Обсяг 150 літрів. У бачках Aquasystem VSV-150 використовується мембрана EPDM-HT з робочою температурою до + 140 ℃, дозволений контакт з питною водою. ..
4 612.80 грн.
Бренд: AQUASYSTEM Модель: 820
Aquasystem VSV-200 - закритий розширювальний бак для опалення, водопостачання призначений для роботи в системах опалення, гарячого водопостачання. Обсяг 200 літрів. У бачках Aquasystem VSV-200 використовується мембрана EPDM-HT з робочою температурою до + 140 ℃, дозволений контакт з питною водою. ..
7 164.80 грн.
Бренд: AQUASYSTEM Модель: 821
Aquasystem VSV-300 - закритий розширювальний бак для опалення, водопостачання призначений для роботи в системах опалення, гарячого водопостачання. Обсяг 300 літрів. У бачках Aquasystem VSV-300 використовується мембрана EPDM-HT з робочою температурою до + 140 ℃, дозволений контакт з питною водою. ..
8 643.84 грн.
Бренд: AQUASYSTEM Модель: 814
Aquasystem VSV-35   - закритий розширювальний бак для опалення, водопостачання призначений для роботи в системах опалення, гарячого водопостачання. Обсяг 35 літрів. У бачках Aquasystem VSV-35 використовується мембрана EPDM-HT з робочою температурою до + 140 ℃, дозволений контакт з питною вод..
1 366.40 грн.
Бренд: AQUASYSTEM Модель: 816
Aquasystem VSV-50 - закритий розширювальний бак для опалення, водопостачання призначений для роботи в системах опалення, гарячого водопостачання. Обсяг 50 літрів. У бачках Aquasystem VSV-50 використовується мембрана EPDM-HT з робочою температурою до + 140 ℃, дозволений контакт з питною водою. Вир..
1 535.68 грн.
Бренд: AQUASYSTEM Модель: 817
Aquasystem VSV-80 - закритий розширювальний бак для опалення, водопостачання призначений для роботи в системах опалення, гарячого водопостачання. Обсяг 80 літрів. У бачках Aquasystem VSV-80 використовується мембрана EPDM-HT з робочою температурою до + 140 ℃, дозволений контакт з питною водою. Вир..
2 510.08 грн.
Показано з 1 по 12 із 12 (всього 1 сторінок)


Розширювальні баки для сонячних колекторів

Розширювальні баки для геліосистем фото. Геліосистеми набирають все більшої популярності серед забудовників - енергія сонця безкоштовна. Одна з проблем експлуатації сонячного колектора це ймовірність закипання теплоносія, зупинки системи або, як часто називають такий процес, стагнація. Для вирішення проблеми збільшення обсягу теплоносія призначене спеціальне ємнісне обладнання - розширювальний бак.

У нашому інтернет-магазині UniDim ви можете купити розширювальний бак для геліосистеми за привабливою ціною з доставкою в будь-яке місто України. У нашому магазині представлені бренди IMERA, AQUASYSTEM, VAREM, Насоси плюс Обладнання та інші.

Особливості бака для геліосистеми

Якщо для гідроакумуляторів систем холодного водопостачання потрібна робоча температура до 70 ℃, для систем опалення, ГВС 90-100 ℃, то для сонячних колекторів цей показник повинен бути не менше 130-140 ℃. Основна відмінність розширювальних баків для сонячних систем - стійкість мембрани до високої температури. Наприклад, мембрани моделей VS і VSV виробництва AQUASYSTEM виготовлені з гуми EpDM-HT HIGH TEMpERATURE з робочим діапазоном темпеартур від -10 до + 140 ℃.

Стагнація системи найчастіше настає влітку, в періоди максимальної сонячної інсоляції та мінімальної потреби в теплі та гарячій воді. При цьому в сонячних колекторах відбувається ряд процесів аж до закипання теплоносія.

Призначення розширювального бака - компенсація зайвого обсягу теплоносія, що виникає внаслідок його нагрівання. Розширювальний бак захищає від пошкоджень і руйнувань дороге устаткування: сонячні колектори, теплообмінники, циркуляційний насос , запірну арматуру.  

Конструкція і принцип дії

Розширювальний бачок для геліосистеми являє собою сталевий бак з розміщеною всередині гумовою мембраною (грушею) . Мембрана є знімною і при необхідності її можна замінити. Вона фіксується всередині бачка за допомогою затиску країв отвору за допомогою фланця. Також на фланці розміщений приєднувальний різьбовий патрубок. Для закачування і контролю тиску між баком і мембраною на ньому передбачений ніпель.

Зазвичай розширювальні бачки об'ємом до 35 літрів виготовляються без ніжок і кріпляться до стіни за допомогою кронштейна або безпосередньо на трубопровід (в залежності від обсягу). Баки від 50 літрів включно оснащуються ніжками для установки на підлогу. Зовнішня поверхня сталевого бака для захисту від корозії і надання йому естетичного вигляду проходить порошкове фарбування. Більшість виробників фарбують розширювальні баки для геліосистем в білий колір.

Принцип роботи розширювального бака наступний. У нормальному стані мембрана порожня під впливом накачаного в бак тиску. При нагріванні теплоносія його обсяг збільшується, тиск у системі перевищує накачаний в бак і рідина переміщається в мембрану. Після охолодження, під впливом пружності мембрани і за рахунок накачаного в бак тиску, теплоносій повертається назад в систему.

Розширювальний бак в сонячній системі схема.

Якщо можливе на вході в розширювальний бак перевищення робочої температури, то перед ним встановлюється спеціальний проміжний бак або теплообмінник.

Розрахунок розширювального бака для геліосистеми

Правильний розрахунок розширювального бака забезпечує повну компенсацію надлишкового обсягу теплоносія при закипанні системи.

Розрахувати обсяг розширювального бака можна за такою формулою:

Vрб=ΔV/[pпр * (1/Рмін - 1/pмакс)]

ΔV - надлишковий обсяг рідини в системі при нагріванні, м3

Додатковий обсяг   теплоносія в геліосистемі при нагріванні можна виразити через коефіцієнт об'ємного розширення:

ΔV=β * Δt * Vс,   де Δt - різниця між мінімальним і максимальним значеннями температур в системі, ° C, Δt=tмакс - tмін
Середнє значення коефіцієнта об'ємного розширення води 0,0006 1/° C. Для рідин з гликолем коефіцієнт об'ємного розширення визначається за спеціальним графіком залежно від концентрації.

В холодному стані в сонячному колекторі надлишковий тиск підтримується не менше 1 бар. Наприклад, при статичної висоті 7 м тиск в системі буде 1,7 бар. Тиск в розширювальному баку приблизно на 0,3 бар нижче тиску установки.

З ростом температури тиск установки збільшується приблизно на 1-2 бар і може досягати 5 бар. Тиск налаштований на запобіжному клапані зазвичай 6 бар. Щоб при паротворенні (стагнації) крізь запобіжний клапан не йшов теплоносій, розширювальний бак слід розрахувати з запасом, що дозволяє прийняти вміст колекторів при утворенні пара.

У нашому магазині невисокі ціни на розширювальні баки для геліосистеми (сонячних колекторів). Менеджери можуть допомогти правильно розрахувати обсяг розширювального, вибрати і купити потрібну модель.